O nas

Witamy w Studiu Edukacji Muzycznej „IMPRESJA”

Studio Edukacji Muzycznej „IMPRESJA”  Jest miejscem kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży. Nabór słuchaczy jest oparty na zasadzie maksymalnej dostępności i odbywa się przez cały rok szkolny.
Celem kształcenia w Studio Edukacji Muzycznej „IMPRESJA” jest rozwijanie zdolności muzycznych, a także przygotowanie przyszłych wrażliwych odbiorców muzyki poprzez:
– naukę gry na wybranym instrumencie (pianino od 3 lat, gitara od 5 lat);
– zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci od 6 m-ca życia do 6 lat.

Zajęcia grupowe w naszym Studio odbywają się raz w tygodniu w małych tj. 6-8 osobowych grupach.  Jako jedyni w Trójmieście dzielimy dzieci na grupy rocznikami urodzenia (jedna grupa to dzieci z tego samego rocznika). Grupa powstaje przy minimum 5 osobach chętnych.

KONCERTY

Wszystkie dzieci uczęszczające do Studia Edukacji Muzycznej uczestniczą w koncertach które są organizowane na zakończenie roku szkolnego. Instrumentaliści oraz dzieci uczestniczące w zajęciach muzyczno-ruchowych maja osobne koncerty. Na koncert można zaprosić rodzinę oraz inne osoby. Koncert jest zarówno dla dzieci jak i ich rodziców wielkim przeżyciem. Najmłodsi występują na scenie razem z rodzicem (opiekunem) natomiast starsze dzieci samodzielnie w grupach. Każdy instrumentalista niezależnie od wieku występuje samodzielnie. Koncerty wyrabiają u dzieci pewność siebie oraz odwagę sceniczną.

Instrumentaliści uczestniczą też w ogólnopolskich oraz regionalnych konkursach instrumentalnych. Udział w konkursach jest dobrowolny.

WARUNKI
Studio Edukacji Muzycznej jest miejscem przyjaznym dzieciom. Na zajęciach przestrzega się warunków bezpieczeństwa prowadzenia zajęć. W pomieszczeniach na podłodze jest wykładzina zapobiegająca poślizgom. Studio posiada szatnię z przewijaniem. Szatnia jest miejscem gdzie rodzic czekając na dziecko może wypić kawę czy herbatę. Są też toalety przystosowane dla dzieci. Budynek posiada dużą windę w której bezproblemowo zmieści się wózek.